Loovuskohvik

Sinu päevaplaan ei valeta!

Kas tahad teada oma tulevikku, kuhu oled teel ja mida loomas?

Kui “Jah”, siis vaata otsa oma päevaplaanile, sest just oma igapäevaste tegevuste ja harjumustega loome oma tulevikku. Me võime unistada suurest edust ja kullamägedest, aga kui meie päevaplaanis ei ole ühtegi tegu, mis selle saavutamist toetab, siis võibki see jääda üheks säravaks roosaks unelmaks.

Mulle meeldib ühest raamatust kõlama jäänud küsimus: Mis tunde Sinus tekitab tippsportlase jutt, kes ütleb, et ta ei kavatse enam paar aastat treenida, aga läheb Olümpia mängudele kuldmedali järgi?

See kõlab minu jaoks täiesti ebaloogiliselt, aga ometi ootame me elult tihti enneolematut edu ja küllust ise sammugi astumata.

Vaata, kas Sinu väärtused kajastuvad Sinu päevaplaanis? Kas Sinu igapäevased tegevused aitavad Sul jõuda lähemale oma visioonile?

Minu jaoks võib olla oluliseks väärtuseks tervis, aga kui ma selle toetamiseks midagi oma päeva jooksul ei tee, siis ei ela ma oma väärtuste kohaselt.

Minu jaoks võivad olla oluliseks väärtuseks head suhted, aga kui ma ei astu sammugi, et häid suhteid hoida või uusi kontakte luua, siis jällegi ei loo ma tulevikku oma väärtustest lähtuvalt.

Ole enda vastu aus ja kaardista enda jaoks olulised väärtused ja eesmärgid ning  ela nende kohaselt. Siis oled tõeliselt õnnelik, sest liigud ka reaalses elus oma unistuste rajal.

Kui me ei määra oma elus selgeid eesmärke, siis võime lõpetada sihitult triivimas ja lakkamatult oma energiat 20 eri suunas pillumas, jõudmata mitte kusagile. Endale eesmärke seades saad sa määrata kindla suuna, teha plaane ja tegutseda.

Pea meeles, sinu visioon sellest, kus või milline tahaksid olla, on üks sinu väärtuslikemaid toetajaid ja suunanäitajaid.

Enesedistsipliin on oluline selleks, et teha ära see, mis on oluline ja õige (see ei pruugi alati olla kerge ja lõbus). Enda elu juhtimine laieneb kõikidele valdkondadele (tervis, suhted, raha, kogukond…) ning kõige selle aluseks on enesejuhtimine.

Kukkudes õpid kõndima. Proovides õpid juhtima. Iga eksisamm toob sind suuremale sammule lähemale.

Jõukeskme leidmine iseendas on parim kingitus, mida saad nii endale kui teistele teha. Oluline on võtta isiklik vastutus iga olukorra eest kus viibid.

Edu luuakse igapäevaste väikeste harjumustega, mis aja jooksul kogunevad ja annavad loodetust tunduvalt paremaid tulemusi. Need on EDUHARJUMUSED.

Igaüks võib saada edukaks, tehes järjekindlalt õigeid asju. Lõpuks võib igaüks jõuda nii kaugele, mis tundus alustades kättesaamatu.

See on nagu taluniku töö. Talunik külvab seemneid, kastab taimi, väetab mulda. Siis on pikk periood, kus justkui midagi ei toimuks, aga talunik peab usaldama tehtut ning olema kannatlik. Tal on sügav usk, et tema igapäevaste jõupingutuste tagajärjel tuleb ka saak. Ja siis ühel päeval, justkui eikusagilt, see tulebki.

Näiliselt väikesed  ja tähtsusetud kasulikud igapäevaharjumused kogunevad aja jooksul ning neist saab esmaklassiline karjäär ja isiklik elu.

Vedamised pole midagi muud, kui ootamatu tasu arukate valikute eest. Edu äris ja isiklikus elus on midagi, mida koguaeg luuakse. Edu luuakse teadliku valiku kaudu!

Selgita välja oma prioriteedid ja lähtu valikute tegemisel nendest. Õpi kõrvale jätma ebaolulist, mida Sul tegelikult  pole vaja teha. Tee pigem vähem, aga paremini.

Aja jooksul koonduvad igapäevased suurepärased teod suure edu tõusulaineks. Igapäevastest tubliduse lainetest saab aja jooksul edu tsunami. Igal teol on tagajärg. Asjad hakkavad edasi liikuma. Sinu ees hakkavad avanema uksed, mille olemasolust sul varem aimugi polnud.

Igaüks saab edukas olla, aga vähesed valivad selle, sest edu nõuab pühendumist ja distsipliini. Aga kui distsipliin on Sinu jaoks raske, siis mõtle kui raske on see, kui Sa ei suuda saavutada oma unistusi?

Meil kõigil on sügaval südames oma Everestid. Sa pead iga päev valmis olema nende otsa ronima. Pea meeles, sa ei saa kunagi teada, kui kõrgele suudad ronida, kui sa isegi ei proovi.

Elu on liiga suur, et väikeseid panuseid teha. Õnnelikud inimesed mitte ei saa õnnelikuks, vaid nad loovad õnne. Nad teevad seda riske võttes ja suurepärastest võimalustest kinni haarates.

Kasutatud allikaid:

Paul Arden “It’s not how good you are, it’s how good you want to be.”

Robin Sharma “Juht ilma tiitlita.”

Rob Yeung “Enesekindlus. Kunst saada seda, mida Sa tahad.”


Jaana Ojakäär-Kitsing

Olen loovuskoolitaja, qigongi- ja shindo treener ning erinevate loovust ning enesejõustamist toetavate raamatute autor. Armastan luua jõustavaid sündmusi ja koolitusi, kirjutada, loovjoonistada. Loodan, et suudan inimesi inspireerida, et kõik kõnniks oma südame teel ja elaks rõõmuga.
  •  
  •  
  •