Loovuskohvik

Millised on Sinu eduharjumused?

Edu loome oma elus igapäevaste väikeste harjumuste kaudu. Aja jooksul need kogunevad ja nii saavutame imelisi tulemusi. Need väikesed regulaarsed investeeringud oma eesmärkidesse ongi eduharjumused.

Robin Sharma on hästi öelnud, et meie päevaplaan ei valeta (vaata ka artiklit “Sinu päevaplaan ei valeta”). Kui tahame teada oma tulevikku, siis võime vaadata otsa oma päevaplaanile, sealsetele tegevustele ja harjumustele, sest just need sillutavad suurel määral meie teed tulevikku. Sealhulgas ära unusta ka mõtteharjumusi – kas su mõtted loovad edu või suruvad sind pisikesse kasti?

Me võime unistada suurest edust ja kullamägedest, aga kui meie päevaplaanis ei ole ühtegi tegu, mis selle saavutamist toetab, siis võibki see jääda vaid säravroosaks unelmaks. Mulle meeldib küsimus, mis mulle ühest raamatust meelde on jäänud: millise tunde tekitab sinus tippsportlase jutt, kes ütleb, et ta ei kavatse enam paar aastat treenida, aga läheb olümpiamängudele kuldmedalit võitma?

See on minu arvates täiesti ebaloogiline, aga ometi ootame elult tihti enneolematut edu ja küllust, ilma et selle nimel ise panustaks. Näiteks kui sa pole väga rahul oma tervisliku seisundiga, siis küsi endalt, milliste eduharjumustega saad seda parandada. Kas selleks võiks olla näiteks küllaldane uni, värskes õhus viibimine, regulaarne massaaž, lihtsad venitusharjutused?

 Alloleva tabeli kaudu saad kaardistada oma eduharjumusi (Prindi välja PDF tabel: Eduharjumused):

EduharjumusedPrindi välja PDF tabel: Eduharjumused

***

Pai lapse loovuseleArtikkel põhineb Jaana Ojakäär-Kitsingu raamatul “Loova elu teejuht” (läbi müüdud).

Laste loovuse toetamiseks leiad nippe Jaana uuest raamatust “Pai lapse loovusele.


Jaana Ojakäär-Kitsing

Olen loovuskoolitaja, qigongi- ja shindo treener ning erinevate loovust ning enesejõustamist toetavate raamatute autor. Armastan luua jõustavaid sündmusi ja koolitusi, kirjutada, loovjoonistada. Loodan, et suudan inimesi inspireerida, et kõik kõnniks oma südame teel ja elaks rõõmuga.
  •  
  •  
  •