Loovuskohvik

Raamat Loova elu teejuht Loovuskohvik

Raamat “Loova elu teejuht”

Loova elu teejuhtLoova elu teejuht on inspiratsiooniraamat enesejõustamiseks, oma loovuse avastamiseks ning treenimiseks ja ilusa elu loomiseks. Raamatust leiad üle 100 harjutuse, mis aitavad Sul jõuda lähemale iseendale, toetada oma tervist, avastada uusi vaatenurki ja loovaid ideid ning kujundada oma elu teadlikult ja rõõmsalt.

Harjutused võimaldavad Sul kuulata oma südamehäält, saada teadlikumaks on soovidest ning oma tõelisest olemusest. Oma tervise jõustamiseks leiad raamatust shindo venitusharjutused, hingamisharjutusi ning teisi idamaadest inspireeritud praktikaid. Loovust jõustavad loovmõtlemistehnikad, loovkirjutamise ülesanded ning lõõgastavad ja stressi maandavad kunstiharjutused.

See raamat on hingele justkui meelipaitav šokolaad, kinkides Sulle aega iseenda jaoks, võimalusi tegeleda loominguga ning nippe oma südamesoovide kuulamiseks. Tõde on, et me kõik oleme loovad. Palun väärtusta oma loovust, rakenda oma imelisi andeid ja värvi oma elu mahlakaks ning külluslikuks.

Tiraaž on läbi müüdud. 

Vaata raamatu sisukorda:

loova-elu-teejuht_sisukord

Inspiratsioon Loova elu teejuht

Raamatu autor Jaana Ojakäär:

Jaana Ojakaar Loovuskohvikust“Loovus on minu elu keskne väärtus, mille uurimise ja jagamisega olen erinevates vormides tegelenud terve oma elu. 2010. aastal asutasin inimeste loova enesekindluse jõustamiseks firma nimega Loovuskohvik. Peale seda olen läbi kirjatükkide ning loovustreeninguid, kunstitubasid ja shindo treeninguid läbi viies jaganud huvilistele loovust ja tervist jõustavaid nippe. Nüüd olen pannud kogetud praktikate ja tarkuseterade koorekihi raamatukaante vahele, et igaüks saaks kodus põneva ja väeka loovustrenni läbi teha. Soovin Sulle selle raamatus seltsis tõeliselt põnevat loovusrännakut!”

Tagasiside lugejatelt…

merit

Võtsin Loova elu teejuhi kätte pärast värsket koondamisteadet oma armastatud töökohast. Sirvisin ja lehitsesin raamatut, igal leheküljel leidus lihtsalt nii palju häid soovitusi ja nii kauneid värvikombinatsioone!

Hakkasin praktikaga ka kohe, lugedes, pihta – tegin endale peamassaaži ja soojendasin soojade pihkudega selle lõpetuseks kõrvu. Leidsin toredaid retsepte, lihtsaid harjutusi ja armsaid loovuse ärgitamise soovitusi.

Tajun hästi selgelt, et loovus ongi see “niit”, mida mööda ma ämblikuna pärast kukkumist tagasi oma kõrgustesse ronin ja Jaana raamatust paremat teejuhti on raske ette kujutada 🙂

Merit Raju – Teadliku elustiili ajakirja Hingele Pai looja ja peatoimetaja, kirjanik, Joogafestivalide algataja ja peakorraldaja, joogaõpetaja

***

thule-leeLoovus on miski, mis on meie sees alati olnud. Jaana oma kogemusega avab sind justkui uuesti, tuletades meelde, mis on õnn ja mis on ise olemine.

See on suur oskus panna oma elulised vajadused kirja, mõista ennast järk-järgult, kasutades kuude kulgevat rütmi.

Kellele on vajalik iseenda sügava poole peenem tundmaõppimine, peab olema hoolas, et kõik raamatus kirjeldatu läbi prakitseerida, sest vaid nii saab tabada miskit, mis loovalt viib edasi.

Hea kogemus neile, kes pole veel siin maailmas suurde virr-varri ära kadunud.

Thule Lee – Thule on tuntud kui “Leesoja talu nõid“. Ta tegeleb riituste, loitsude, märkide vaatamise ja ravitsemisega.

***

SvetlanaKohe, kui ma “Loova elu teejuhi” raamatupoes kätte võtsin teadsin, et see raamat on minule. Hiljem seda kodus sirvides tundsin, kuidas iga lehekülg, iga luuletus ja illustratsioon, iga mõttetera kõnetab mind, puudutab ja paitab mu hinge.

Loovus on oma elu teadlik loomine kooskõlas oma südamehäälega. “Loova elu teejuht” aitab luua ruumi, rahu- ja vaikusehetki läbi erinevate praktikate, et luua paremat kontakti iseenda ja oma südamehäälega. Seepärast peitubki selle raamatu tõeline väärtus harjutuste praktilises läbi tegemises.
Svetlana Kuzmina – Blogija (www.helgus.ee)

***

“Loova elu teejuht” on mitte ainult lummav öökapi-, vaid isegi pigem köitev käekotiraamat. Kui rahulikule uinumisele häälestumist ja unistustepilvele sõudmist soodustab rahulik kirgastav kirjastiil ja kaunis kujundus, siis inspireerivas vormis jagatud harjutused ärgitavad oma elu ja hinge erksamaks värvima silmapilkselt. Kuna Jaana jagatud loova elu harjutused on väga laias skaalas, siis erinevatel hetkedel kõnetavad erinevad peatükid või nipid. Näiteks kui hommik on juba närviliselt alanud, aitab harjutus #60, tööpäeva muudab efektiivsemaks harjutus #96, lõuna paiku võiks meelde tuletada harjutuse #75 ja ühise õhtu sõpradega sisustada harjutusega #46 🙂

Vaheldusrikkus, praktilisus ja hinge kõnetav on selle teose peamised märksõnad. Mulle väga meeldisid juhendavate fotodega harjutused kehale, rõõmsa üllatuse valmistasid õpetused energiakeskuste tasakaalustamisest ja tervendamisest ning väljakutse esitasid eesmärkide seadmise ja kammitsevate uskumuste lahti ja ümber mõtestamine. Tõesti põnev on seda raamatut sirvida, sest iga kord jääb silma miskit paeluvat, hingamine muutub automaatselt harmoonilisemaks ja tekib väike nn zen hetk.

Vähe on raamatuid, mis tekitavad soovi muutuda paremaks. Veel vähem on teoseid, mis reaalselt tiivustavad tegudele ja sirutavad abikäe kastmaks sisemist loovuselille, et see kasvaks välja rutiinsest argipäevakastist ja (taas)juurduks rõõmuga laetud/leitud südames. “Loova elu teejuht”, erakordse eksemplarina, vastab just eeltoodule ning on kindlasti nii heaks kaaslaseks kui kingituseks.

Marili Mikson – kliendisuhete juht Sisekaitseakadeemias, hetkel pühendunud ema oma poegadele

***

piret-uusTänutäheks Jaanale väga õpetliku ja inspiratsiooni andva raamatu eest mõned minupoolsed heakskiitvad sõnad. Soovitan seda raamatut lugeda kõigil, ent eriti nendel, kel on tulnud elus ette olukordi ja aegu, kus on toimunud justkui seiskumine või takerdumine.

Siit raamatust on palju õppida ja samas võimaldab raamat mõtiskleda oma elu üle ning saada uusi ja siiraid ideid. Raamatu abil on võimalik leida elule uus eesmärk või tegevussuund.

Mina isiklikult leidsin väga palju inspiratsiooni Jaana raamatust. Head lugemist, kallid eestimaalased ja edu Jaanale edaspidiseks eluks!

Piret Uus – pühendunud tervise ja hea füüsilise vormi kunstnik ehk kogenud treener ning massöör

***

’’Aegluse liikumine kummutab uskumuse, et kiirem on alati parem. See ei tähenda sugugi seda, et kõike peaks tegema teosammul, vaid oluline on leida igaks tegevuseks õige tempo. Oluline on teha kõike nii hästi kui võimalik, mitte nii kiiresti kui võimalik, rõhutada kvantiteedi asemel kvaliteeti. Oluline on leida aega märkamiseks ja üksteise tervitamiseks, sest elutempo kiirenemine ei ole muutnud meie põhivajadusi. Meie põhivajadused on endiselt samad: meile on oluline tunnustus, hoolimine, armastus, lähedus ja hoolitsemine. Seda kogeme vaid siis, kui võtame üksteise jaoks aega, et tunda huvi, kuulata, jagada.’’

See on mõte, mis on minu jaoks väga oluline ning olen selle mõtte üsna tihti igapäevaelus unustanud. Tihti ei leia me enam aega oma lähedaste inimeste, sõprade ja veelgi tähtsam – iseenda ja oma ümbruse märkamiseks.

Oleme oma mõtetes elamise ja suure kiirustamisega unustanud, kes me tegelikult oleme, mida vajab meie keha ja hing ning mida me tegelikult elus vajame. Minu jaoks ongi  saanud raamat teejuhiks, millest alates ma püüan iga päev kasvõi natuke rohkem märgata, tunnetada, olla loovam. NAUTIGEM ELU! Suur tänu Sulle Jaana!

Kersti Alasoo – reklaamteenuseid ja ärikingitusi pakkuva agentuuri JUSTSTYLE juht 

***

Tiraaž on läbi müüdud. Leiad raamatu raamatukogust:)

Lisainfo: jaana@loovuskohvik.ee ja 569 569 21

Rõõmsat loovat elu!

 


Jaana Ojakäär-Kitsing

Olen loovuskoolitaja, qigongi- ja shindo treener ning erinevate loovust ning enesejõustamist toetavate raamatute autor. Armastan luua jõustavaid sündmusi ja koolitusi, kirjutada, loovjoonistada. Loodan, et suudan inimesi inspireerida, et kõik kõnniks oma südame teel ja elaks rõõmuga.
  •  
  •  
  •