Loovuskohvik

Loo oma kontorisse jõulumeeleolu!

Kirjutasin sekretär.ee portaali artikli inspireeriva jõulukontori loomisest ja jagan lugu ka siin. Artiklist leiad ideid, et sel aastal jõuluaeg eriti eriliseks muuta ja end ümbritsev keskkond armastust täis laadida. Põnevat lugemist ja ideejahti!

Jõulukuu on oma sära ja iluga taas kätte jõudnud. Jõuluaega nimetatakse kaunilt uue aasta seemneks – kui sel ajal valitseb kontoris rõõmus, külluslik, loov ja inspireeriv õhkkond, siis jagub seda ka terveks uueks aastaks! Seega on igati paslik täita detsembrikuu headuse, üllatuste ja rahustava jõuluhõnguga ning külvata seeläbi õnneseemneid 2017. aastaks.

Kauni jõuluaja loomine algab eelkõige meie endi südamest, seega kõigepealt täida oma süda heade soovide, lootuse ja tänulikkusega. Tee rahustav südamemeditatsioon, mõtle häid mõtteid, soovi endale ja teistele head ning jaga soojust täis naeratusi.

Valgus ja soojus

Kuna jõulukuu on aasta pimedaim kuu, siis hoolitse selle eest, et Su ümber oleks palju valgust. Süüta küünlaid, mis mõjuvad väga rahustavalt ja puhastavalt nii hingele kui ruumile tervikuna. Las tuleenergia puhastab läbi küünlaleegi vana seiskunud energia ja teeb ruumi uuele ja heale. Asetage küünal ka koosolekulauale ja alustage või lõpetage näiteks koosolek tänulikkuse ringiga, kus ütlete midagi head tänase päeva või oma meeskonna kohta.

Hinga sisse jõulumaagiat

joulu aroomidLoo kontorisse imeline atmosfäär meelipaitavate aroomidega. Kasuta näiteks looduslike eeterlike õlidega lõhnaküünlaid, viirukit või tilguta meelepärast eeterlikku õli (näiteks kuusk, apelsin, mandariin, kaneel või ingver) aroomilampi. Võid valmistada ka pihustatava jõulusprei. Selleks lisa pihustiga pudelisse destilleeritud või läbikeedetud vett ja tilguta sisse meeldivaid eeterlikke õlisid. Alguses võid vette panna eeterlikku õli paar-kolm tilka ja siis lisada soovi korral juurde, vastavalt sellele, kui tugevat lõhna soovid. Pritsi aegajalt mõnusat lõhnasegu kontoriruumidesse.

Loodus kontorisse

Tooge kontorisse kuusk, nulg või mõned kuuseoksad. Ehtige need üheskoos (näiteks isetehtud ehetega või iga kolleegi poolt toodud ühe lemmikehtega). Samas võite järgida hoopis vanarahva kommet tuua tuppa õlgi, millega mängida ja kus peal väike lõunauinak teha. Ja loomulikult on särava jõulutaimena alati ilusad kontorikaunistajad punased ja valged jõulutähed.

Maitse jõulumeeleolu

Asendage jõulukuul tavaline kohv aromaatse ja vürtsikama jõulukohviga ning varuge põnevaid jõulutee segusid. Tehke pause (alkoholivaba) glögiga, mandariinide ja vürtsikate piparkookidega.

Päkapikud kontorisse

joulud-kontorisPange kõik oma kontorilaua nurgale sussike ja leppige kokku, kas päkapiku kingikotti sponsoreerib firma või mängib iga kolleeg ise üks kord teistele päkapikku. Teise variandi puhul jagage päevad ja päkapikurollid ära. Sussi sisse on oodatud, kas pisikesed maiustused (komm, piparkook, mandariin, hea teepakike, kuivatatud puuviljad…); teatri-, kino- või kontserdipiletid; midagi praktilist (värviline post-it paberipakk, ilus pliiats, helkur…); küünal; raamatupoe kinkekaart jne. Teine variant on see, et igaühel käib jõulukuul üks pisut priskem päkapikk, kes kingituse kontorisse ära peidab ja siis aarete jahti mängides ja suunavaid vihjeid andes, saab teine kolleeg oma üllatust otsida.

Paita kõrvu

Kuulake tööhoos taustaks muhedaid-mahedaid jõululaule, klassikalist muusikat või tehke näiteks keset päeva tunnike jõuluraadiot, kus kordamööda oma lemmik jõululaule lasete. Ja miks mitte salvestada meeskonnaga stuudios hoopis päris oma jõululaulude plaat ja kinkida see lõbusa üllatusena headele partneritele ja klientidele?!

Koostöö ühendab

Korraldage koos kolleegidega mõni tore ühine töötuba, näiteks nimega “Kingivabrik” – meisterdage koos jõulukaarte, lõikuge kontoriakendele paberist lumehelbeid (juhendvideosid leiate youtube´ist), valmistage käsitööna helkureid, küünlaid, unenäopüüdjaid, trühvleid või savikruuse, meisterdage käsitööõlu (nt kingituseks partneritele, klientidele), küpsetage piparkooke, tehke firmakalendri tarbeks lõbus fotosessioon või meditatiivne teetseremoonia. Ühel õhtul minge tunnike enne tööpäeva lõppu ühiselt Raekoja platsi jõulukuuske vaatama ja glögi jooma.

Jõuluhõnguline hommik või pärastlõuna

Tehke südamlik jõulutraditsioon, kus jõulukuu igal päeval üks kolleeg räägib teistele ühe toreda jõulumuinasjutu, luuletuse, laulab jõululaulu või pajatab tarkust täis loo elust enesest. Selline tore juturing aitab luua head meeskonnatunnet ja jõulumeeleolu üheskoos.

Headus teeb head

Looge heategude pank, kus iga päev või iga nädal meeskonnaga ühe heateo loosite ja selle ellu viite. Selleks võib olla väike heategu meeskonna siseselt (kallistus, kingitus, pai…) või näiteks ühine retk loomade varjupaika, annetus toidupangale, kõne annetustelefonile, hea sooviga kaardike naaberfirmale… Mis iganes headust täis ideed tulevad, kirjutage need üles ja pange kaunisse purki/korvi, kust saab päeva heateo välja tõmmata.

* Kingiidee kontoripäkapikule! Üheks toredaks jõulukingituseks oma kolleegidele on ka artikli autori Jaana Ojakääru raamat “Loova elu teejuht”, mis annab rohkelt ideid ja meetodeid, et oma elu tervemaks, rõõmsamaks ja loovamaks muuta.

Imesid täis ja muinasjutulist jõuluaega!

joulureklaam


Jaana Ojakäär-Kitsing

Olen loovuskoolitaja, qigongi- ja shindo treener ning erinevate loovust ning enesejõustamist toetavate raamatute autor. Armastan luua jõustavaid sündmusi ja koolitusi, kirjutada, loovjoonistada. Loodan, et suudan inimesi inspireerida, et kõik kõnniks oma südame teel ja elaks rõõmuga.