Loovuskohvik

Rahustav südamemeditatsioon

Avatud süda

Kui avad südame, siis suhtlemisse tuleb kergus.

Kui avad südame, siis hinged kohtuvad.

Kui avad südame, siis lood sa ilu, selgust.

Kui avad südame, siis teed sa ainult head.

Kui avad südame, siis märkad muutust,

mis paneb särama, mis paitab pead.

/Jaana Ojakäär/

Kauni ja harmoonilise elu loomine saab alguse meie enda südamest. Jagan Sinuga ühte väekat harjutust oma südame puhastamiseks ja tervendamiseks.

Istu sirge seljaga toolil, toeta jalatallad kindlalt maha. Hinga aeglaselt ja sügavalt. Tunneta, kuidas su keha iga väljahingamisega lõdvestub. Hingad välja kõik pinged ja ärevuse, kõik mõtted ja mured.

Jaana sudamemeditatsioonPane üks käsi rindkere keskele ja teine käsi selle peale. Tunneta käte all oma südame tukseid.

Keskendu südamele ja liiguta käsi südame piirkonnas ringlevalt vasakule ja seejärel paremale ehk kellaosuti liikumise suunas. Jälgi masseerimise ajal, kuidas energia südames vabalt ringleb. Ringliigutused soodustavad südame vereringet.

Jäta käed algasendisse südamele. Hinga läbi nina. Sisse hingates tõsta käed rindkerest mõne sentimeetri kaugusele ja tunneta, kuidas õhk siseneb ja annab su südamele valge valgusena energiat.

Nina kaudu välja hingates too käed tagasi rindkerele ja vajuta õrnalt, kujutledes samal ajal punast valgust südamest välja kiirgamas.

Korda hingetõmbeid 18 – 36 korda. Sisse hingates täitub süda särava valge valgusega ja välja hingates liiguvad käed rindkerele ning süda kiirgab välja erepunast valgust. Valge ja punase värvi visualiseerimine puhastab südame vanast seiskunud energiast ning tugevdab südame tegevust.

Harjutuse lõpus hoia taas mõlemat kätt südamel, kujutle, kuidas energia voolab südamest allapoole ja valgub kõhtu. Tunned end lõõgastununa ja tasakaalus.

 

Loe lisa raamatust “Loova elu teejuht” südamele pühendatud “Südametarkuse” peatükist.

Harjutus pärineb raamatust: “Tervendage end qigongi abiga”


Jaana Ojakäär-Kitsing

Olen loovuskoolitaja, qigongi- ja shindo treener ning erinevate loovust ning enesejõustamist toetavate raamatute autor. Armastan luua jõustavaid sündmusi ja koolitusi, kirjutada, loovjoonistada. Loodan, et suudan inimesi inspireerida, et kõik kõnniks oma südame teel ja elaks rõõmuga.
  •  
  •  
  •