Loovuskohvik

Mandalate suvi: Nädal 8

Jätkame suvist mandalate loomise väljakutset, mille käigus valmib iga nädal (vähemalt) üks mandala (Loe väljakutse kohta lisa siit ja Facebooki sündmuse infost). Imelised mandalad on nähtavad FB grupis Loovjoonistamine. Liitu loomislainega endale sobival ajal.

Selle nädala ülesandeks on: Kivimandala

On olemas selline tore kunstistiil nagu “täpitamine” (kus pilt luuakse pisikestest värvitäppidest) ja veel on olemas tore kunstiloomise suund, kus maalitakse kividele.

Paneme need kaks asja kokku ja saame täpilised kivid, siis lisame retsepti veel mandala ning saame täpilise kivile loodud mandala 🙂

Parim on selleks kasutada akrüülvärve, sest need püsivad kivil ilusad ning kirkad (korralikud guašid ajavad kaa asja ära, aga need võivad märjaks saades hiljem värvi anda).

Täpitamiseks proovi kasutada kas peenikest pintsliotsa või näiteks kõrvatikku, tühja vildika otsa vms.

Mandala dottingEraldi on olemas ka sellised väikese kuuliotsaga täpitamise vahendid, mis pildil näha. Tellisin need endale Aliexpressist ja just jõudsid kohale (“Mandala dotting tools”, “Rock painting kit”). Kui tulevikus huvi veel teha, siis võid endale hankida.

Aga praegu leia endale käepärased vahendid.

Kui Sul värve pole, siis võid ka heledamale kivile näiteks veekindla markeri/ tindipliiatsiga teha mandala joonistuse.

Ühesõnaga võiks sel nädalal “lõuendiks” olla kivi(-d) ja tee neile mandala peale olemasolevate vahenditega 🙂 Võimalusel akrüülvärvidega ja/või veekindla markeri/tindipliiatsiga. Kui soovid tee täpitamise tehnikas, aga kui tahad teisel moel end väljendada, siis tee teistmoodi:)

Vaata inspiratsiooni Pinterestist, märksõnaga “stone mandala rock painting”

Palun jaga oma pilti mandalast Loovjoonistamise FB grupis🙂

Head kivijahti ja põnevat loomist! 🙂

Jaana

kutse zen ohtu qigong shindo


Jaana Ojakäär-Kitsing

Olen loovuskoolitaja, qigongi- ja shindo treener ning erinevate loovust ning enesejõustamist toetavate raamatute autor. Armastan luua jõustavaid sündmusi ja koolitusi, kirjutada, loovjoonistada. Loodan, et suudan inimesi inspireerida, et kõik kõnniks oma südame teel ja elaks rõõmuga.