Loovuskohvik

Mandalate suvi: Nädal 7

Jätkame suvist mandalate loomise väljakutset, mille käigus valmib iga nädal (vähemalt) üks mandala (Loe väljakutse kohta lisa siit ja Facebooki sündmuse infost). Imelised mandalad on nähtavad FB grupis Loovjoonistamine. Liitu loomislainega endale sobival ajal.

Selle nädala teemaks on: Geomeetriline mandala

Kui siiani oleme pigem väga orgaanilisi ja vaba vormiga mandalaid loonud, siis prooviks sel nädalal vahelduse mõttes midagi muud:)

Paljud traditsioonilised mandalad on väga täpsed geomeetrilised teosed. Näiteks tiibeti liivamandalad on väga kindla süsteemi järgi loodud. Sageli kujutavad traditsioonilised mandalad erinevaid jumalaid, salvestatud iidseid tarkusi. Eraldi on kasutusel mõiste “püha geomeetria”.

Lõik raamatust “Elulille iidne saladus I osa”: “Kõik iidsed kultuurid üle kogu maailma on jätnud meile pärandiks universaalseid teadmisi, mis on kätketud visuaalsesse märgikeelde – geomeetrilistesse vormidesse ja struktuuridesse. Läbi aegade  on seda märgikeelt nimetatud pühaks geomeetriaks … Tegemist on seaduspärasustega, mis on aluseks Elu tekkele ja arengule läbi kõigi mõeldavate tasandite, kuni absoluutse täiuse saavutamiseni, mis kulmineerub meie naasmisega Algallikasse.”

Väidetavalt aitab väline korra ja struktuuri loomine meil ka oma sisemaailma korrastada. Vahel võib kodu koristamisega ka tekkida tunne, justkui oled oma sisemaailmas suurpuhastuse teinud. Proovi, kas korrapärase geomeetrilise mandala loomine aitab ka Sul midagi enda sees korda sättida?

Inspiratsioon loomiseks:

Otsi välja oma sirkel ja vaata youtubest juhendeid geomeetrilise mandala loomiseks, seal on palju erinevaid videoid: https://www.youtube.com/results?search_query=geometric+mandala+drawing

Kui Sul sirklit ei ole, siis proovi joonlaua või mõne muu geomeetrilise objektiga midagi konstrueerida:) Püüa teha võimalikult korrapärane mandala. Värvi see pärast näiteks värvipliiatsitega:) Jaga oma kunsti palun ka FB grupis Loovjoonistamine.

Inspireerivat loomist!


loovuskohvik

Minu töö on minu hobi, selles on palju mitmekesisust, loovust ning iga päev on uus ja eriline. Töiste tegevuste kõrval jõustan end tervisespordiga, looduse nautimisega, kunsti loomisega, inspireerivate raamatute ning imeliste sõpradega suheldes.