Loovuskohvik

Mandalate suvi: Nädal 6

Jätkame suvist mandalate loomise väljakutset, mille käigus valmib iga nädal (vähemalt) üks mandala (Loe väljakutse kohta lisa siit ja Facebooki sündmuse infost). Imelised mandalad on nähtavad FB grupis Loovjoonistamine. Liitu loomislainega endale sobival ajal.

Selle nädala teemaks on TOIDUMANDALA.

Iidsed joogid nägid söömises püha tegevust, mille käigus ühineb üks looduse osa teisega. Tänapäeval on toitumisest kujunenud ulatuslik äri ja selle pühadus on jäänud tagaplaanile. 

Toit on justkui Emakese Maa tingimusteta armastus, mida omastades tunneme end hoituna, armastatuna ning kaitstuna. On väga oluline suhtuda söömisse kui rituaali ja toitu kui kunsti, kui looduse ja koka ülimasse loomingusse.

Maa on seda meile andnud,
päike seda valmistanud.
Armas päike, armas maa,
teid ma tänan lõpmata!

(Söögipalve Rudolf Steineri pedagoogikast)

Kuigi meile on pähe raiutud fraas „Toiduga ei mängita“, võiks loovuse ergutamise nimel ja toidukorra lõbusamaks tegemiseks toiduga siiski vahel mängida.

Sel nädalal tee üks tore toidumandala. Selle loomisega avalda tänu küllusele, mis meid ümbritseb ja Maale, et ta meile kogu seda küllust kingib.

Inspiratsioon loomiseks:

Vali millest tahad oma toidumandala teha: puuviljadest, löögiviljadest, kuivainetest, kommidest. Võib olla küpsetad hoopis ühe kauni ümmarguse koogi, meisterdad tordi:) Meil juba esimesel nädalal käis läbi tore Raili tehtud pudrumandala (vaadake FB grupis Loovjoonistamine esimese mandalanädala postituse alt).

Kui toidumandala(-d) valmis, tee neist foto ja jaga selle nädala postituse all Loovjoonistamise grupis🙂

Inspiratsiooniks võid Pinterestis või Googles kasutada otsingusõna “food mandala.”

Siin on näiteks minu tehtud puuviljamandalad:

Puuvilja mandalad

Maitseküllast nädalat!

Jaana


Jaana Ojakäär-Kitsing

Olen loovuskoolitaja, qigongi- ja shindo treener ning erinevate loovust ning enesejõustamist toetavate raamatute autor. Armastan luua jõustavaid sündmusi ja koolitusi, kirjutada, loovjoonistada. Loodan, et suudan inimesi inspireerida, et kõik kõnniks oma südame teel ja elaks rõõmuga.
  •  
  •  
  •