Loovuskohvik

Mandalate suvi: Nädal 5

Kui magusalt kuuvalgus kingul suigub!
Siin istugem.
Las hiilib muusika me kõrvadesse.
Öö ja mahe vaikus on veetleva harmoonia akordid.
 
(William Shakespeare)

Jätkame suvist mandalate loomise väljakutset, mille käigus valmib iga nädal (vähemalt) üks mandala (Loe väljakutse kohta lisa siit ja Facebooki sündmuse infost). Esimestel nädalatel loodud imelised  mandalad on nähtavad FB grupis Loovjoonistamine. Liitu loomislainega endale sobival ajal.

Selle nädala teemaks on MUUSIKAMANDALA

Muusika stimuleerib aju erinevaid piirkondi ning mõjutab seda, kuidas me ümbritsevat maailma tunnetame ja näeme. Pärast rõõmsa muusika kuulamist näeme näiteks teisi inimesi enda ümber rõõmsamana ning ka ebaõnnestumised ei tundu tänu muusikale lootusetud. Uurijad Lonsdale ja North (2010) küsisid 300 noorelt inimeselt, mis on peamised põhjused, miks nad kuulavad muusikat. Kõige rohkem toodi välja muusika võimet muuta hea tuju veelgi paremaks. Muusika pakub meelelahutust, aitab lõdvestuda ning häälestab meid õigele emotsionaalsele lainele. Halvas tujus oleval inimesel aitab muusika negatiivseid emotsioone leevendada ja läbi elada. Muusika on paljuski seotud oma identiteedi ja isikupära väljendamisega ning iseenda tundmaõppimisega. Muusika võib meil aidata mõista, kes me oleme ning kuhu kuulume. Peale selle aitab muusika tajuda meid ümbritsevat maailma – muusika räägib meile lugusid teistest inimestest ja paikadest, andes meile seeläbi uusi kogemusi. Muusika võib meile isegi õpetada, kuidas teised inimesed mõtlevad, ja tänu sellele suudame näha asju erinevatest vaatenurkadest.

Inspiratsioon loomiseks:

Pane mängima Sind hetkel inspireeriv muusikapala. Joonista RING ja täida see muusikaga. Ükskõik mis see muusikapala Sind praegu looma inspireerib.

Kui soovid luua rahutunnet, pane mängima rahustav lugu, kui soovid luua rõõmu, pane mängima rõõmus tempokas lugu jne. Avasta kuidas suudad muusikaga oma tundeid juhtida.

Vahendid valid ise, millega soovid oma muusikamandala luua:)

Jaga lisaks oma mandalale ka võimalusel linki muusikapalale (nt Youtube link), siis saavad ka teised nautida;) Kohtume FB grupis Loovjoonistamine🙂

Head helides voolamist!

Jaana

 


Jaana Ojakäär-Kitsing

Olen loovuskoolitaja, qigongi- ja shindo treener ning erinevate loovust ning enesejõustamist toetavate raamatute autor. Armastan luua jõustavaid sündmusi ja koolitusi, kirjutada, loovjoonistada. Loodan, et suudan inimesi inspireerida, et kõik kõnniks oma südame teel ja elaks rõõmuga.