Loovuskohvik

Mandalate suvi: Nädal 4

Jätkame suvist mandalate loomise väljakutset, mille käigus valmib iga nädal (vähemalt) üks mandala (Loe väljakutse kohta lisa siit ja Facebooki sündmuse infost). Esimestel nädalatel loodud imelised  mandalad on nähtavad FB grupis Loovjoonistamine. Liitu loomislainega endale sobival ajal.

Selle nädala teemaks on “Minu südamemandala”

 
Avatud süda
 (Jaana Ojakäär-Kitsing)

Kui avad südame,
siis suhtlemisse tuleb kergus.
Kui avad südame,
siis hinged kohtuvad.
Kui avad südame,
siis lood sa ilu, selgust.
Kui avad südame,
siis teed sa ainult head.
Kui avad südame,
siis märkad muutust,
mis paneb särama,
mis paitab pead.

Südamemandala loomine

Keskendu oma südamele ja kujutle, et hingad südame kaudu. Õhk voolab sisse hingates südamest sisse ja välja hingates lahkub kehast. Aseta käed südamele ja loo ühendus oma olemuse keskusega. Kujutle, et oled imepisike ja seisad oma südame ees – vaata, milline su süda täna välja näeb. Uuri ja katsu, nuusuta ja kuula, millised helid ja aroomid sinuni jõuavad, millistest värvidest ja millisest materjalist su süda täna koosneb.

Sa märkad oma südames väikest ust. Kui soovid, siis ava see, ja astu oma südameruumi. Uuri taas, kuhu jõudnud oled, milline näeb välja sinu südame keskus. Kas seal on valgust? Milliseid värve näed? Mis on seal üllatav, mis omane? Kuidas sa end oma südames olles tunned? Kui oled oma südame läbi uurinud, siis jäta kogetu meelde ja asu looma oma tänast südame mandalat.

Vali endale kõige meelepärasemad kunstivahendid (kriidid, pliiatsid, värvid vms.) Joonista paberile ring – see on turvaline ruum, kus saad oma südameruumi kujutama hakata. Vali värvid, mida tahaksid just täna südame kujutamiseks kasutada. Lase käel vabalt kulgeda ja joonistada jooni, sümboleid, värvilaike – mis iganes väljendamist tahab. Võid mandala ringi sisse joonistada südame motiivi, aga võid teha ka midagi muud:)

Kui sa tunned, et tänane südamemandala on valmis, siis tunneta ja tõlgenda, mida need värvid ja kujundid sulle täna tähendavad ja mida sinu kohta räägivad.

Südamemandala loomiseks vajalikud vahendid:

  • Meelepärases suuruses paber (võid valida ka värvilise paberi)
  • Omal valikul kas õlipastellid, rasvakriidid, vildikad, värvipliiatsid, vesivärvid, akrüülvärvid või guašid

Südamlikku loomist!

 

Jagame oma südamemandalaid FB grupis Loovjoonistamine 🙂

*Harjutus Jaana raamatust “Loova elu teejuht”


Jaana Ojakäär-Kitsing

Olen loovuskoolitaja, qigongi- ja shindo treener ning erinevate loovust ning enesejõustamist toetavate raamatute autor. Armastan luua jõustavaid sündmusi ja koolitusi, kirjutada, loovjoonistada. Loodan, et suudan inimesi inspireerida, et kõik kõnniks oma südame teel ja elaks rõõmuga.
  •  
  •  
  •