Loovuskohvik

Loovjoonistamise töötuba stressi maandamiseks ja oma loovuse avastamiseks

Elu on tempokas ja meil on kiire. “Mul pole aega” on sage väljend, mis lipsab üle huulte. Aga tegelikult aega ei saagi omada, aeg voolab hoolimata meie tahtest seda kinni hoida. Me saame aega luua: panna prioriteetide nimekirja enda jaoks olulised asjad ja valida enda jaoks tähenduslikku. Siis on tunne, et elame väärtuslikku elu ja hing õitseb. Aeg on täitunud rõõmsast loomisest.

LoovjoonistaminePrioriteetide TOP-is peaks kindlasti olema esikohal Sina ise. Loo aega iseendale, loo aega oma hobidele, loo ruumi loovusele ja lõdvestusele. Siis oled parim versioon iseendast ka kõigi teiste jaoks, siis jätkub energiat ja hoolimist ja rõõmu jagamiseks.

Hobidega tegelemine on iseenda eest hoolitsemise aeg! Üks lõdvestav, rõõmustav ja pingeid vabastav viis on loovkunstiga tegelemine.

Loovkunst ei nõua mingit kunstialast ettevalmistust: me ei kopeeri, me ei jäljenda. Me loome oma isikupärast kunsti, loome midagi uut ja toredat. Me ei loo ideaalse tulemuse nimel, vaid naudime protsessi. Sellist kunsti nagu teeme meie, ei tee keegi teine – see on ainulaadne, pole õiget ega valet viisi, pole hinnanguid ilusast ja koledast – on see mis on ja tuleb see, mis sel hetkel tulla tahab.

Mänguline ja vaba kunsti loomine ja kritseldamine aitavad erinevate uuringute põhjal:

  • maandada stressi ja pingeid. Kunsti loomine võib mõjuda nagu rahustav meditatsioon, mindfulnessi praktika, sest oleme flow (kulgemise) seisundis;
  • võimaldavad Sul end väljendada, oma isikupära avada (kunsti loomine võib tuua ka välja infot alateadvusest), iseennast tundma õppida;
  • aitavad arendada keskendumis- ja tähelepanuvõimet, hoida fookust (koosoleku, loengu ajal kritseldamine võib isegi mälu parandada – mäletad hiljem kuuldut paremini);
  • päästa loovuse valla, jõuda uute ideede ja avastusteni, rikastada fantaasiamaailma;
  • leevendavad ärevust ning masendustunnet. Tule avasta milliseid kasutegureid omab kunsti loomine ja joonistamine Sinu jaoks!:)

Esimene selle sügise loovjoonistamise töötuba toimub laupäeval, 21. septembril 2019, kell 11.00–12.30. Kohtume hubases ja imelises Elujõusaalis (Viimsis, Kaluri tee 5).

Töötuba alustame loovust vabastavate kritseldusharjutustega ja vabaneme “joonistamishirmust”, “loovuspiduritest” (eriti hea neile, kes arvavad, et nad ei oska joonistada!). Seejärel kogeme vabastava joonistamise meetodi mõju ja väge. Lõpetuseks teeme sissejuhatuse kritseldamiskunsti:)

Osaluspanus: ühes töötoas osalemine 23 € , hinna sees on paberid ja kunstitarbed. Vaata ka järgmiste töötubade kava.

Jaana Ojakäär-KitsingKohti on piiratud arv! Osalemise kinnitab kursuse tasu laekumine Loovuskohvik OÜ pangakontole: A/A LHV Pank EE587700771002332649 (Selgituseks märgi palun töötoa kuupäev ja nimi)

Töötuba juhendab: Jaana Ojakäär-Kitsing

Registreeri end siin:

Loovjoonistamine poster loovuskohvik


Jaana Ojakäär-Kitsing

Olen loovuskoolitaja, qigongi- ja shindo treener ning erinevate loovust ning enesejõustamist toetavate raamatute autor. Armastan luua jõustavaid sündmusi ja koolitusi, kirjutada, loovjoonistada. Loodan, et suudan inimesi inspireerida, et kõik kõnniks oma südame teel ja elaks rõõmuga.
  •  
  •  
  •