Loovuskohvik

Zenjoonistamise töötuba

Loovkunst ei nõua mingit kunstialast ettevalmistust: me ei kopeeri, me ei jäljenda. Me loome oma isikupärast kunsti, loome midagi uut ja toredat. Me ei loo ideaalse tulemuse nimel, vaid naudime protsessi. Sellist kunsti nagu teeme meie, ei tee keegi teine – see on ainulaadne, pole õiget ega valet viisi, pole hinnanguid ilusast ja koledast – on see mis on ja tuleb see, mis sel hetkel tulla tahab.

Oled teretulnud loovasse zenjoonistamise töötuppa, mis toimub laupäeval, 26. oktoobril kell 11.00-12.30 Elujõusaalis.

Töötoas uurime lähemalt, mis asi on zentangeldamine ja naudime zenjoonistamist ja mustrite loomise võlusid!

Zentangle on miniatuurne abstraktne kunstiteos. See on loodud erinevatest mustrite kombinatsioonidest, mis ei ole mõeldud midagi kindlat kujutama.

Zentangle stiili loojad on Rick Roberts (Zen) ja Maria Thomas (Tangle). Rick omab pikka meditatsiooniga tegelemise tausta ning Maria on kunstnik. Üks hetk mõistsid nad, et meditatsioonis olek ja kunsti loomise seisund on teineteisele väga sarnased. Nii tekkis neil soov arendada välja kunsti loomise viis, mis neid kahte praktikat ühendab ja võimaldab kõigil, läbi korduvate mustrite joonistamise, sellist fokusseeritud lõõgastunud seisundit luua.

Nii kujunes zentangle stiil. Üllatus, mis vormub kunstilooja silmade ees – joon joone haaval. Ei mingeid plaane ega ootusi. Lihtsalt jälgid, mis kujunema hakkab.

“Selline tegevus avab loovust, mõjub lõõgastavalt, parandab tuju.”

Zentangle loomine õpetab meile kuidas lasta instinktidel, intuitsioonil end juhtida ning lasta mõte vabaks. Zentangle pildi loomisel ei ole vigu, kõik mis tuleb on praeguses hetkes täpselt see õige.

NB! Joonistamisoskust vaja pole, sest joont oskab igaüks tõmmata ja tegelikult seda oskust meil selles töötoas ainult vaja lähebki, sest iga pilt saab alguse ühest lihtsast joonest 🙂

Osaluspanus: 23 € , hinna sees on paberid ja kunstitarbed.

Jaana Ojakäär-KitsingKohti on piiratud arv! Osalemise kinnitab kursuse tasu laekumine Loovuskohvik OÜ pangakontole: A/A LHV Pank EE587700771002332649 (Selgituseks märgi palun töötoa kuupäev ja nimi)

Registreeri end siin:


 Vaata ka väikest videklippi zenjoonistamise teemal🙂

Loovjoonistamine poster loovuskohvik

Lisainfo:

jaana@loovuskohvik.ee

569 569 21

Rõõmsa kohtumiseni!


Jaana Ojakäär-Kitsing

Olen loovuskoolitaja, qigongi- ja shindo treener ning erinevate loovust ning enesejõustamist toetavate raamatute autor. Armastan luua jõustavaid sündmusi ja koolitusi, kirjutada, loovjoonistada. Loodan, et suudan inimesi inspireerida, et kõik kõnniks oma südame teel ja elaks rõõmuga.
  •  
  •  
  •