Loovuskohvik

eluratas

Kui sujuvalt veereb Sinu eluratas?

Elu veereb oma täiuslikkuses ja terviklikkuses, olles pidevas liikumises, kasvamises ja arengus. Liigume koos eluga, igaüks sõidab oma unikaalse elurattaga läbi minutite, kuude ja aastate.

Me valime maastikud, kus sõita – metsateed või linnatänavad, kodumaa või välisriigid, valime teeäärsed kohvikud, kus keha kinnitada ning uksed, kust rännakute vahepeal sisse astuda.

Me ise juhime oma eluratast, meie käes on vägi hoolitseda, et meie eluratas oleks korras, veereks õlitatult ja oleks hooldatud.

Tasakaal on õnneliku elu võtmeks

Eluratas koosneb erinevatest kodaratest, need on meie elu erinevad valdkonnad. Kõik meie elu ühes valdkonnas toimuv mõjutab ka teisi – meie elu on tervik, me ise oleme tervikud. Seetõttu on hea hoolitseda iga valdkonna eest, sellele ausalt otsa vaadata ja vajalikke muutusi teha.

Kui jätame mõne eluvaldkonna tähelepanuta, siis muutub eluratas loperguseks ja meie sõit ei kulge enam nii sujuvalt kui seda sooviksime.

Võime jaotada oma eluratta visuaalselt kaheksaks rattakodaraks ehk meie elu 8 oluliseks valdkonnaks: eneseareng, tervis, töö, elukeskkond, raha, pere/sõbrad, intiimsus ning vaba aeg/hobid.
Eluratas hindamine

 

Kas Sinu eluratas veereb sujuvalt?

  1. Pane igale valdkonnale hinne (“hinne 1″- ei ole üldse rahul/ “hinne 10″ – olen väga rahul).
  2. Kui mõni valdkond saab hindeks oluliselt vähem kui teised, siis ei veere Su eluratas väga sujuvalt. Tänu sellele harjutusele märkad, millele peaksid oma elus rohkem tähelepanu pöörama.
  3. Pane madala hinde saanud valdkondade kohta kirja 3 sammu, mis Sa nende parandamiseks otsustad oma elus ette võtta. Kui võimalik, lisa juurde ka tähtaeg, mis ajaks Sa selle sammu ellu viid.

Asu julgelt tegutsema ja vii oma eluratas tagasi tasakaalu! 


Jaana Ojakäär-Kitsing

Olen loovuskoolitaja, qigongi- ja shindo treener ning erinevate loovust ning enesejõustamist toetavate raamatute autor. Armastan luua jõustavaid sündmusi ja koolitusi, kirjutada, loovjoonistada. Loodan, et suudan inimesi inspireerida, et kõik kõnniks oma südame teel ja elaks rõõmuga.
  •  
  •  
  •