Loovuskohvik

Loovusrollid – avastajast sõdalaseni

Loovmõtlemine koosneb nii piiritust fantaasialennust kui realistlikust ideede hindamise ja rakendamise faasist. Selleks, et tõeliselt innovatiivse lahenduseni jõuda tuleb meil astuda erinevatesse rollidesse.

Roger von Oech toob välja 4 peamist rolli, mis kõik on loovusprotsessis väga olulised:

 

AvastajaAVASTAJA

Alustuseks vajad Sa toormaterjali, mille baasil uusi ideid looma hakata: faktid, käsitlused, kogemused, teadmised, tunded. Nii võtad Sa avastaja rolli, et leida vajalikku materjali, millega uued ideed üles ehitada.

KUNSTNIK

KunstnikSelleks, et kogutud infost luua midagi uut ja erakordset, tuleb Sul lisada sinna vürtsi, näha lahendusi uudse nurga alt. Nii astud Sa kunstniku rolli: Sa mängid erinevate lähenemistega, kuulad oma intuitsiooni, vaatad infot uue nurga alt, küsid endalt “Mis oleks kui…” küsimusi, vajadusel astud üle piiridest ja reeglitest.

 

KohtunikKOHTUNIK

Nüüd on aeg küsida endalt, kas loodud idee on väärtuslik? Aitab see Sul soovitud eesmärki saavutada? Kas Sul on ressursse selle realiseerimiseks? Need küsimused viivad Sind kohtuniku rolli. Analüüsid riske ja võimalusi ning lõpuks langetad otsuse.

SÕDALANE

SodalaneKätte on jõudnud aeg oma idee realiseerimiseks. Olles teadlik konkurentsist ja turu olukorrast, võtad Sa nüüd sõdalase rolli, et oma väärtuslikuks hinnatud idee ellu viia. Sa lood oma strateegia ja pühendud selle saavutamisele, selleks vajad Sa usku iseendasse ja oma ideesse ning distsipliini, et idee praktikasse rakendada.

No nüüd peaks küll üks tõeliselt innovaatiline tegu sündima!;)

Loovuse valem


Jaana Ojakäär-Kitsing

Olen loovuskoolitaja, qigongi- ja shindo treener ning erinevate loovust ning enesejõustamist toetavate raamatute autor. Armastan luua jõustavaid sündmusi ja koolitusi, kirjutada, loovjoonistada. Loodan, et suudan inimesi inspireerida, et kõik kõnniks oma südame teel ja elaks rõõmuga.