Loovuskohvik

7 põhjust, miks praktiseerida qigongi

Hiinast pärit tervisevõimlemine QIGONG on liikuv meditatsioon. See on rahulik liikumisviis, mil oleme teadlikult kohal oma kehas ja hetkes. Õpime maandama stressi ja pingeid, suurendame oma eluenergiat ja toetame tervist. Lihtsad liikumisharjutused aitavad luua suurt kasu meie tervisele ja heaolule.

Siin kokkuvõtlikult 7 põhjust, miks tasub qigongi harrastada:

  1. Qigongi praktiseerimine aitab meil vabastada kehasse kogunenud stressi pehmelt ja samas tõhusalt. Kui oleme pidevas stressiseisundis – võitleme, põgeneme või tardume hirmust paigale, siis tegeleb keha stressihormoonide tootmisega ja on häireseisundis. Nii kulub energia ära ning peame läbi päevade “sõitma” praktiliselt tühja kütusepaagiga.
  2. Rahulik liikumine rahustab meie meelt, leiame taas tasakaalu ja jõuame oma keskmesse. Oleme emotsionaalselt stabiilsemad ning suudame jääda oma keskmesse ka keerukamates situatsioonides.
  3. Kogeme, et meil on rohkem energiat loomiseks ja tegutsemiseks. Me ei pea otsima lisaenergiat pidevast kohvijoomisest, energiajookidest või suhkrust – vabastades pinged, avastame, et meis endis on peidus külluses energiat.
  4. Õpime lõdvestuma ja parandame oma une kvaliteeti. Rahustavad qigongi harjutused aitavad maandada päeva pingeid ja valmistada keha ja meel ette rahulikuks sügavaks ööuneks.
  5. Qigongi harrastamine toetab keha enesetervendamise võimet. Kehal on imeline võime ise terveneda, kui koristame oma pinged eest ära ja laseme lõdvestunud olekus kõikidel kehafunktsioonidel oma tööd teha. Aktiveerides endas oleva tervendava energia, võivad leevendust leida mitmed terviseprobleemid, olgu selleks siis pingest tekkinud peavalud, seljavalud, seedeprobleemid vm.
  6. Toetame oma immuunsüsteemi. Lõdvestudes aktiveerub parasümpaatiline närvisüsteem, keha on puhkerežiimil ning toimib nagu peab ja immuunsüsteem saab piisava energia, et meid väekalt kaitsta.
  7. Qigongi harrastades muutume teadlikumaks – teadlikumaks oma kehast, mõtetest, südamesoovidest. Loome parema ühenduse end ümbritseva maailmaga, loodusega ja iseendaga. Mõistame, et oleme osa suurest tervikust.

Kui tunned, et see võiks olla midagi Sinu jaoks, siis tule proovima! Qigong sobib kõigile, sõltumata vanusest, soost ja treenitusest – oluline, et usuksid, et Sul on endal vägi oma tervist toetada, oma elu luua ja eluenergiat kasvatada.

Kohtume Elujõusaalis laupäeva hommikul kell 11.00. Loe trenni kohta lisa ja registeeri end.

Aitäh, et leidsid aja selle postituse lugemiseks:)


Jaana Ojakäär-Kitsing

Olen loovuskoolitaja, qigongi- ja shindo treener ning erinevate loovust ning enesejõustamist toetavate raamatute autor. Armastan luua jõustavaid sündmusi ja koolitusi, kirjutada, loovjoonistada. Loodan, et suudan inimesi inspireerida, et kõik kõnniks oma südame teel ja elaks rõõmuga.
  •  
  •  
  •