Loovuskohvik

Suvi loovaks – ehk muhedad ideed suvisteks ettevõtmisteks!

Kohe kohe algab päikest täis mõnus suveaeg. Päike annab energiat ja inspireerib meid ning seetõttu on suvi parim aeg, et end loovuslainele häälestada. Aga mida siis põnevat teha?

Loovuskohvik pakub siinkohal välja mõned muhedad mõtted, kuidas üksi, koos sõprade, pere või kolleegidega suvele täiendav doos loovust lisada…

Suveidee #1

Suvepäeviku pidamine. Osta endale ilus kaustik, kujunda selle kaas endale meelepäraselt ja kirjuta sinna igal suvepäeval mõtteid, unistusi, kogemusi oma päevast. Lisa sinna ka pilte, fotosid, luuletusi ja miks mitte ka näiteks erilisi “välismaa” kommipabereid või bussipileteid põnevatest reisidest. Mis iganes Sulle tore tundub.

Võta endale selleks iga päev vähemalt 15 minutit. Kirjutamine ja selliste kokkuvõtete tegemine mõjub Sinu loovusele väga hästi ja võimaldab Sul enda kohta ka uusi avastusi teha. Lisaks oled oma kauni suve imeilusalt vormistanud ja sellest kunstiteose loonud.

*Võid teha ka perega/sõpradega ühise suvepäeviku ja miks ka mitte teha see hoopis Internetis ilusa blogi kujul.

Suveidee #2

Loovust täis loodusmatk. Mine üksi või hea seltskonnaga ilusasse looduspaika (metsa, aasale, parki…) ning kogu teepealt kokku lehti, lilleõisi ja muud põnevat, mida loodus pakub. Koju jõudes meisterda(-ge) sellest kaunis looduskollaaž, kleepides leiud suurele paberile.

Suveidee #3

Suur suvine välimaal. Laota võimalikult suur paber muruplatsile (võid kasutada ka vana tapeedirulli), pane midagi igasse nurka raskuseks, et paber murul püsiks. Otsi välja kõikvõimalikud kunstitarbed – pihustatavad aerosoolvärvi pudelid, guašid, vesivärvid, näpuvärvid, akrüülvärvid vms. ja lase end täiesti vabaks. Usalda oma käsi ja lihtsalt hakka värvidega paberil mängima. Pärast tunned end tõeliselt lõõgastunult ja loomisrõõmust laetult. PS! Ühismaali loomine on veel lõbusam.

Suveidee #4

Värviline suvemood. Varu endale mõned kangavärvid/markerid ja kujunda endale ise suveks särav T-särk, rannakott või suverätik. Võid täiendada juba kapis olevaid esemeid või osta selleks mõne ühevärvilise T-särgi/koti/salli. Pärast saad uhkelt kõndida ringi täiesti ainulaadse moeloominguga:)

Suveidee #5

Suvine ajaleht. Meisterda ise või koos pere/sõpradega suvine ajaleht või ajakiri. See võib olla mõnest toredast suvenädalast või suvekuust. Kirjutage oma kogemustest artikleid, valige välja pilte ja lisage joonistusi. Tõeliselt vahva ühislooming, mis võimaldab jäädvustada loovalt toredad hetked. Pärast saavad ajalehte lugeda ka teised pereliikmed/sõbrad.

Suveidee #6

Kirjasõber suveks. Leia enda sõprade seast inimesed, kes sooviksid Sinuga suvel paberkirjavahetust pidada. Mõtle kui tore on oodata oma postkasti suvistest uudistest pakatavat kirja. Ükskõik kas Eestist või välismaalt, ükskõik kas hea sõber või mõni uus tutvus. Kirjutage ja joonistage, saatke teineteisele häid sõnumeid ja ilusaid suvejäädvustusi. Unustagem veidikeseks e-mailid ja Facebooki, las olla taas pliiats, ümbrik ja paber meile kaaslasteks.

Suveidee #7

Loovusworkshop või mõnus raamatuklubi sõpradega. Tulge sõpradega päevaks kokku, et üksteiselt õppida ja kogemusi jagada. Kindlasti on igaühel varuks mõni põnev oskus, mida teistele õpetada (…ilusate kaartide meisterdamine, ehete valmistamine, mõni hea retsept vms.). Varuge vajalikud vahendid ja tehke üks mõnus õpituba, kus igaüks teistele midagi huvitavat õpetab. Alternatiivina võite teha ka hubase raamatuklubi – piknikukorv kaasa ja las igaüks jagab enda meeldejäävamat raamatuelamust, millest on ka teistel põnev kuulda ja õppida.

Suveidee #8

Puhata ja mängida. Kogu kokku kõik toredad lauamängud, kaardimängud, puzzled ja korralda tore mängude päev või ehita kasvõi rannas liivalossi. Luba endal taas mängu nautida ja tunneta kui palju rõõmu ja naeru see seltskonda toob! Superhead on ka kõiksugu sportlikud mängud, kus on Su rannapall? sulgpall ja reketid? pentanque? kroket?… otsi välja ja mine naudi ilusas looduses.

Suveidee #9

Lõbus fotojaht. Veetke tunnid avastades linna või kaunist looduspaika. Pane eelnevalt paika ülesande kirjeldused, mis kohad tuleks üles leida ja mis teemal seal kohas fotolavastus luua. Jagunege sõpradega gruppidesse ja minge nautima loovat fotomatka. Pärast saate üheskoos tehtud fotosid vaadata ja kommenteerida.

Loovat suve nautimist! 


Jaana Ojakäär-Kitsing

Olen loovuskoolitaja, qigongi- ja shindo treener ning erinevate loovust ning enesejõustamist toetavate raamatute autor. Armastan luua jõustavaid sündmusi ja koolitusi, kirjutada, loovjoonistada. Loodan, et suudan inimesi inspireerida, et kõik kõnniks oma südame teel ja elaks rõõmuga.