Loovuskohvik

Aju tippvormi!

Viis soovitust, mis aitavad hoida Su aju tippvormis:

1. Otsi uudsust!

Uue otsimine loob ajus uusi närviteid ja aktiviseerib närvitegevust. Meie närvisüsteem töötleb, häälestab ümber ja taasühendab pidevalt, igal hetkel triljoneid ühendusi meie ajus, ehitades üles uusi seoseid, mille tulemusena tuleb veel uusi seoseid jne. Häälestades aju pidevalt õppimisele, hoiad oma meele särava ja ideetehase aktiivsena!

2. Esita endale väljakutseid!

Kui oled mingis teemas saavutanud meistri taseme, siis liigu kohe edasi uute väljakutsete juurde. Jäädes pikaks ajaks ühele tasandile – mugavustsooni, tegelema sellega, mida nagunii väga hästi oskad, muutub aju laisaks ja nii pidurdad oma arengut.

3. Mõtle loovalt!

Hoolitse selle eest, et rakendad nii oma paremat kui vasakut ajupoolkera, ehk nii oma loovat kui ratsionaalset meelt. Head ideed sünnivad just selles koostöös. Luba endale lõõgastavaid loovaid tegevusi, mis aitavad Sul ideelendu käima lükata!

4. Vali aegajalt asjade tegemiseks keerulisem tee!

Jah, lihtne on panna tööle GPS õige tee leidmiseks või lülitada sisse õigekeele speller… aga nii muutume taas väga mugavaks ja ei paku oma ajule treeningvõimalusi. Astu aegajalt teadlikult sellest raamist välja ja vali asju teha pisut keerukamat teed pidi, see aitab Sul aju aktiivsena ja vormis hoida.

5. Suhtle ja võrgustu!

Liikudes uutes seltskondades, suheldes uute inimestega, avades end uutele ideedele ja vaatenurkadele, lood endale tõeliselt suurepärased võimalused kognitiivseks arenguks.
Olles koos erinevate inimestega (kes tegutsevad ka Sinust erinevates valdkondades), annad endale  võimaluse vaadata elule ja probleemidele uuest vaatenurgast ja avastada uusi võimalusi ja teid asjade lahendamiseks.

Head ajutrenni!


Jaana Ojakäär-Kitsing

Olen loovuskoolitaja, qigongi- ja shindo treener ning erinevate loovust ning enesejõustamist toetavate raamatute autor. Armastan luua jõustavaid sündmusi ja koolitusi, kirjutada, loovjoonistada. Loodan, et suudan inimesi inspireerida, et kõik kõnniks oma südame teel ja elaks rõõmuga.
  •  
  •  
  •