Loovuskohvik

Kõige levinumad vead, mida mehed riietuses teevad

Allikas: Catwalk

Pole kahtlustki, et stiilne välimus läheb Eesti meestele üha rohkem korda ning mood ei ole ammu pelgalt naiste pärusmaa. Siiski näeb tänavapildis endiselt palju lohakust ja juhuslikkust. Küsisime Loovuskohviku etiketinõustaja Inge Ojakääru käest, mille vastu tema tähelepanekute kohaselt Eesti mehed riietuses kõige enam eksivad.

Inge sõnul järgivad mehed rõivastuses tervikut vähem kui naised ja enam lähtutakse praktilisusest. „Samas on ka härrasmehi, kes olenemata üritusest ja kohast eelistavad alati ülikonda või vabamas stiilis valitud viigipükse, kuube, bleiserit ning päevasärki,” lisab ta.

„Ennekõike hakkab silma see, kui välimus on lohakas ja rõivastus hooldamata, seda pilti kohtab tänaval päris tihti – kortsus särgid/kuued, tolmused ja väljaveninud püksid, jalanõudel „ärakantud“ kontsaplekid,” ütleb Inge ja lisab, et tihti on juhuslik ka sokkide valik, samuti jalanõude valik. Juhuslikuna tundub talle tihti ka peakatete valik.

„Silma riivavad ka sobimatud pikkused ja mõõdud – lühikesed päevasärgid, mis istudes püksivärvli vahelt väljas; kuued, mis lühikesed või liialt pikad ning paar numbrit suuremad; keskkohalt kitsad päevasärgid ja kehasse töödeldud kuued, kui keskkoht seda ei luba; liiga pikad või lühikesed ülikonnapüksid; päevasärkide liiga pikad varrukad; päevasärkide number suuremad kaelused; lipsud, mis on liiga lühikesed või liiga pikad ning ripuvad üle püksirihma,” loetleb ta moeapse.

Õhtuse riietuse üheks enamlevinud eksimuseks peab ta seda, et ülikonna juurde kantakse ülisuurt või sportlikus stiilis käekella.


Jaana Ojakäär-Kitsing

Olen loovuskoolitaja, qigongi- ja shindo treener ning erinevate loovust ning enesejõustamist toetavate raamatute autor. Armastan luua jõustavaid sündmusi ja koolitusi, kirjutada, loovjoonistada. Loodan, et suudan inimesi inspireerida, et kõik kõnniks oma südame teel ja elaks rõõmuga.
  •  
  •  
  •