Loovuskohvik

Edukuse saladused

“Et äris suurt edu saavutada, peab sul olema ennekuulmatult rikas visioon.” (Sol Kerzner, miljardär, hotelliomanik)

ehk rikas ja selge visioon sellest, mida sa oma ellu ja maailma luua tahad.

Astu hetkeks välja ratsionaalsest mõistusest ja iseendale pandud hinnangutest ja mõtle sellele: Mida sa teeksid siis, kui teaksid, et kõik, mida sa teed õnnestub suurepäraselt?

Millised oleksid sinu valikud siis, kui sa igasugused hirmud ja kartused kõrvale jätad?

Kui sind võiks saata ainult edu, siis mida sa ette võtaksid?

Mõtiskle ja pane need ideed enda jaoks ka kirja…

“Sinu peas on iga päev 50 000 mõtet – miks siis mitte mõelda suuremalt!” – Donald Trump, miljardärist ettevõtja

Mida rikkamad on su mõtted, seda võimsamalt loovamaks muutub su kujutlusvõime! Sinu tõeline rikkus ei ole peidus pangas, vaid elab sinu enda peas.

Tõeliselt oluline on siinkohal keskenduda oma väärtushinnangutele ja liikuda ettevõtmistes ja ärimaailmas iseenda väärtustega kooskõlas. Seepärast küsi alati lisaks sellele: “Mida ma tahan?” ka teine küsimus: “Miks ma seda tahan?”

Elades kooskõlas oma väärtushinnangutega, saavutad sa lisaks oma eesmärkidele ka suurema naudingu elamisest, sest sinu teod ja väärtused on omavahel kooskõlas.

Maailm ei vaja rohkem õnnetuid miljonäre, vaid inimesi, kes elavad oma elu vabana, loovalt ja rõõmuga.

Sinu võime teenida raha on otseselt seotud sinu võimega lisada, luua ja pakkuda olulist väärtust, sest raha on üks tasu selle eest, et lisad väärtust teiste inimeste ellu.

Erinevus rikaste ja vaeste vahel seisneb selles, et rikkad on õppinud oma mõtteid väärtustama. Vaeste vaimulaad keskendub sellele, mida sul pole, ja kaugendab sind su võimalustest. Tegelikkuses on sinu meel lõputult loov ja sinu rikkuse potentsiaal lõputult suur. Sinu rikkus ei ole kusagil kaugel eemal, vaid ootab sinu peas, kuni sa selle üles leiad.

Äri edu mõjutavad kõige enam kolm faktorit:

 1. Unikaalsus – see on miski, mis eristab sinu toodet või teenust teistest, mis on juba turul. Sama teeb eksklusiivsus, mida sinu kliendid saavad ainult sinult.
 2. Ulatus – inimhulk, mida sa oma pakkumisega suudad mõjutada, kui suurde hulka eludesse sa väärtust lisad.
 3. Mõju – väärtuste hulk, mida sa teiste inimeste ellu lisad. Kui aitad kellegi äris, suhetes või elus üldisemalt märkimisväärset muutust luua, siis tasutakse selle eest ka kõrgemalt. Inimesed on tänulikud, kui aitad nende elus midagi paremaks muuta. See on kõikide edukate ettevõtete pärisosa!

Edu valem koosneb järgmistest sammudest:

 1. Vali ala, mille vastu tunned tõelist huvi ja kirge.
 2. Mõtle, kuidas sina võiksid väärtust luua?
 3. Kujutle elavalt iga detaili sellest, kuidas su äri toimima hakkab.
 4. Hinda riske ja otsusta milliseid neist tasub võtta.
 5. Võta asjad suurelt ette.
 6. Enneta takistusi, õpi tagasilöökidest ja liigu edasi eesmärgi poole.

“Kui oled äris kasutanud ära kõik võimalused, pea meeles – neid on veel!” (Thomas Edison, leiutaja)

Selle asemel, et võtta takistusi kui vabandust loobumiseks, võtavad edukad ettevõtjad neid lihtsalt võimalusena loovalt probleeme lahendada ja reageerida.

“Kui mind on tabanud tagasilöök, klopin põlved tolmust puhtaks ja lähen eluga edasi, sest ma usun endasse.” (Sir Philip Green, miljardär)

Kaardista oma väärtustega kooskõlas olevad unistused ja usu siiralt soovide jõusse. Koonda kõik meeled tulevikuvisioonile ja sel viisil vallandad endas tohutu väe neid eesmärke saavutada. Valmidus võtta asjad suurelt ette asetab sind võrdsetele alustele maailma rikkaimate inimestega.

…ja pea meeles, sinus on olemas kõik see, mida maailma väärtuse loomiseks vaja on!

“Mida iganes sa teha oskad või mida iganes tahaksid osata, alusta kohe. Vapruses on geniaalsus, võim ja maagia.” Goethe

Kõrget lendu! 

* Artikkel põhineb Paul McKenna raamatul “Ma teen su rikkaks.”


Jaana Ojakäär-Kitsing

Olen loovuskoolitaja, qigongi- ja shindo treener ning erinevate loovust ning enesejõustamist toetavate raamatute autor. Armastan luua jõustavaid sündmusi ja koolitusi, kirjutada, loovjoonistada. Loodan, et suudan inimesi inspireerida, et kõik kõnniks oma südame teel ja elaks rõõmuga.
 •  
 •  
 •