Loovuskohvik

Loovjoonistamise töötoad Tallinna Rahvaülikoolis

Kunst muudab elu erilisemaks, lisab argipäeva värve ja inspiratsiooni. Kunstiga tegelemine on suurepärane viis enda jõustamiseks, lõõgastumiseks, stressi maandamiseks ja meeleolu parandamiseks. Enda isikupärase kunsti loomine on rikastav protsess, mis toetab enesearengut, isiklikku kasvu ning loovuse arengut.

Loovjoonistamine ei nõua mingit kunstialast ettevalmistust: me ei kopeeri, me ei jäljenda. Loome oma kunsti, loome midagi uut ja toredat. Me ei loo ideaalse tulemuse nimel, vaid naudime protsessi. Sellist kunsti nagu teeme meie, ei tee keegi teine – see on ainulaadne, pole õiget ega valet viisi, pole hinnanguid ilusast ja koledast – on see, mis on ja tuleb see, mis sel hetkel tulla tahab.

Neljal loovjoonistamise õhtul vabastame oma loovuse, avastame oma isikupärast kunsti loomise stiili, laseme meelel puhata, kätel käia ning inspiratsioonil voolata.

Aeg: neljapäev, 12. märts – 2. aprill 2020, kell 18 – 19.30
Maht: 8 tundi
Hind: 64 €, hinna sees on kõik töövahendid
Asukoht: Estonia pst 5a, I korruse suur loenguruum
Registreerimine Tallinna Rahvaülikooli kodulehel: https://kultuur.ee/kursus/loovjoonistamine/ 

• Esimene töötuba “Vabastame oma loovuse”

Töötuba alustame loovust vabastavate kritseldusharjutustega ja vabaneme “joonistamishirmust”, “loovuspiduritest” (eriti hea neile, kes arvavad, et nad ei oska joonistada!). Seejärel kogeme vabastava joonistamise meetodi mõju ja väge ning teeme sissejuhatuse kritseldamiskunsti.

• Teine töötuba “Mustreid täis zenjoonistamine”

Sukeldume mustrite maailma ja avastame zenjoonistamise lõõgastavat mõju. Saame aimu, mis on zentangle, zendala, zentangeldamisest inspireeritud kunst. Valmivad toredad väikesed mustrilised teosed.

• Kolmas töötuba “Inspiratsioonijaht”

Avastame kauneid loodusmotiive ning kujundame enda jaoks inspireerivaid sõnumeid, mis meid tiivustavad ja motiveerivad. Valmib kaunis sõnumiga poster.

• Neljas töötuba “Maagiline mandala”

Viimases töötoas loome mandalaid – isikupäraseid ja unikaalseid, nagu me ise. Mandala tähendab sanskriti keeles ringi. Ring on müstiline sümbol, millel pole algust ega lõppu. Kõikide mandalate peamine ja keskne osa on ring. Ring seob ja ühendab ruumi – see, mis on ringi sees on kaitstud, jõustatud ja piiritletud.

Paberid ja joonistusvahendid toob juhendaja.
Kursusel on maksimaalselt 16 osalejat.

Koolituse tulemusena saavad osalejad ülevaate loovjoonistamise olemusest ning avastavad oma isikupärast kunsti loomise stiili. Nad tutvuvad vaba kunsti loomise lõõgastava ning stressi maandava toimega.

Juhendab: Jaana Ojakäär-Kitsing


Jaana Ojakäär-Kitsing

Olen loovuskoolitaja, qigongi- ja shindo treener ning erinevate loovust ning enesejõustamist toetavate raamatute autor. Armastan luua jõustavaid sündmusi ja koolitusi, kirjutada, loovjoonistada. Loodan, et suudan inimesi inspireerida, et kõik kõnniks oma südame teel ja elaks rõõmuga.
  •  
  •  
  •