Loovuskohvik

Inspiratsiooni kingituste tegemiseks

Kingitus on tähelepanuavaldus, millega kaasnegu toredad emotsioonid, tunded – saladus, elevus, üllatus, rõõm, tänulikkus.

Mõtle kingituse valmistamisel või valimisel kingituse saajale

Valitud kingitus peab iseendale meeldima, kuid samas ärgu olgu valitud sellel põhimõttel „mida mina sooviksin iseendale“. Kingituse valikul tuleb mõelda just kingituse saajale – tema erilisusele isiksusena, tema hobidele, meelistegevustele, sellele, mis teeb temale tõeliselt rõõmu, mis on tema eluväärtused. Näiteks võivad vanemad pidada väga väärtuslikuks kingituseks kuldehteid, kuid kui noorele pole need väärtuseks, milles ta ilu näeb ning mida kanda soovib, siis pole kingitus rõõmu toov.

Sõnum kingitusele

Sõnum on kui kingitusele väe andmine. Ese on ju lihtsalt ese, aga miks ma olen selle eseme valinud, mis head see Sinule võiks tuua, millist kasu luua? Tunneta, mõtle ja sõnast sõnum! Harilikult soovitakse „Õnne“, aga mida veel, erilist, just Sinule! Sõnum toetab kingitust ja kingitus on sõnum.

Kingituses olgu üllatus

Sellepärast kingitusi pakitakse, et sisu poleks kohe nähtav. Ja pakend peaks olema omakorda vormilt ning emotsioonilt kooskõlas kingituse sisulise sõnumiga. Vahel võib olla kingitus humoorikas, millel materiaalset väärtust ei olegi, aga see antagu üle siis vahva tseremoonia või pöördumisega ning sõnum olgu „vägev“.

NB! Kui kingituse saaja ei ole huumorisoonega, siis ei sobi sellised kingitused! Tänuks võib tulla solvumine.

Kingituse ajastus

Parim, kui kingituse üleandmine on sündmuse toimumise päeval või üritusel, sel õigel hetkel.

Suurematel üritustel peaks olema stsenaariumis kingituste üleandmiseks eraldi aeg ja koht, mis kõikidele osalejatele ka teada antud.

Kui kingitus on tänapäevaselt kinkekaart mingile vahvale sündmusele, üritusele, ettevõtmisele, siis kätte antakse see kaart ikkagi õigel ajal ja õiges kohas.

Vahel ei saa ise kingitust üle anda, siis tuleb kasutada vahendajate abi, kuid oma nimekaart või õnnitluskaart tuleb nii lilledele kui kingitusele ikka lisada. Anonüümsed lilled ja kingitused ei saa täitrõõmu pakkuda, ei tea ju, kellele tänulik olla.

Mida kinkida?

Kingivalikuid on tänapäeval tohutult palju ja selleks ei pea mitte alati olema materiaalne ese. Tore emotsioon muul viisil on sageli väärtuslikumgi.

 • hoolitsused: mõni eksootiline hoolitus nt šokolaadi massaaž vm., variante on tohutult
 • fotosessioon elu tähtsündmusest;
 • pidulik maitseelamus väärikas restoranis kõige armsamate inimestega;
 • väljasõit ja üllatuspiknik looduses;
 • elamuskingitused õhus, vees, maal (rallisõit; sukeldumine; ….mida kõike üles lugeda)
 • muusikaelamus kontserdil; teatrikülastus;
 • reisiunistuste täitmine ;
 • sületäis lilli, õhupalle ja kallistusi;
 • maiustustekorv jpm.

Tuleb olla loov ja kuulata kingisaaja unistusi. Sobiv on ka otse küsida, kas kingituse saajal on oma väike kingituste soovnimekiri.

Mille kinkimisega olla ettevaatlik?

 • Eluslooma kinkimine – kui see ei ole eelnevalt saajale eluunistuseks. Loomakese kinkimisel tuleb teada, et tema eest hoolitsetakse armastusega ja talle on sobiv elukoht olemas.
 • Raha on mõnele kingitusena argine ja igav. Kingituse sobivust rahana tuleks selle saajalt ette küsida. Noorele inimesel kulub raha alati ära, vahel on tore minna iseendale kingitust ostma kui selleks on vahendeid, nii-et kokkuleppel on rahakaart sobiv.
 • Lõpukleit, ülikond – miks mitte, koos sõnumiga, et tunneksid ennast elu tähtsal hetkel kõige kaunima ja säravana. Kingituse valik toimuks aga kingituse saajaga kokkuleppel.
 • Riskantsed ja hirme ületavad ettevõtmised – kui kingituse saaja ei armasta ekstreemsusi nt. langevarjuhüpe, benji hüpe jpt.

Loova elu teejuht kingitusTeadkem, et materiaalne väärtus ei anna iseenesest kingitusele tõelist väärtust!

Jagage hoolivust, armastust, tähelepanu ja rõõmu; vabastage oma loovus ja inspiratsioon ning tehke oma armsale inimesel tema tähtpäev imeliselt meeldejäävaks kingituseks!

Kingituse saaja – tänab siiralt kingituse eest kingituse saamisel ja viisakas on oma rõõmu jagada kingituse tegijale veelgi päev-paar hiljem – kohtumisel, helistades või kirjutades.

“Andmine ja saamine käivad käsikäes!”

Ps! Hea kingiidee on loovust täis raamat “Loova elu teejuht”


Jaana Ojakäär-Kitsing

Olen loovuskoolitaja, qigongi- ja shindo treener ning erinevate loovust ning enesejõustamist toetavate raamatute autor. Armastan luua jõustavaid sündmusi ja koolitusi, kirjutada, loovjoonistada. Loodan, et suudan inimesi inspireerida, et kõik kõnniks oma südame teel ja elaks rõõmuga.
 •  
 •  
 •